مقالات

ورق استیل آینه ای چیست؟

فولاد زنگ‌نزن از جمله انواع آلیاژهای استیل است که می‌توان از آن در ساخت انواع محصولات بهره برد. ورق استیل آینه ای یکی از محصولات این نوع آلیاژها به شمار می‌رود که از آن با نام ورق استیل میرور نیز یاد می‌شود. این ورق‌ها دارای ویژگی‌ها و خواصوصیات بارزی هستند که باعث شده‌اند کاربردهای آن‌ها روز به روز بیشتر شود. معمولا برای ساخت نوع مرغوب این ورق‌ها از ورق استیل 316 و ورق استیل 304 استفاده می‌کنند که هرکدام قادر هستند در جای خود کیفیت مطلوبی را از خود به نمایش بگذارند. در ادامه مطلب به‌صورت کامل‌تر این نوع ورق استیل را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

ورق استنلس استیل میروربررسی کامل ورق استیل آینه‌ای یا میرور

نگاهی کلی به ورق استنلس‌استیل میرور یا آینه‌ای

انواع عناصر آلیاژی در ورق‌ استیل آینه‌ای به کار می‌روند. کروم، نیکل و مولیبدن مهم‌ترین عناصری هستند که به‌منظور تولید این ورق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کروم و نیکل باعث می‌شوند که محصول در برابر زنگ‌زدگی از خود مقاومت نشان دهد. همچنین اگر ورق‌ استیل آینه‌ای در مناطق ساحلی و دریایی در معرض حملات یون کلر قرار بگیرند، مولیبدن وارد کار می‌شود و مقاومت به خوردگی را افزایش می‌دهد. کیفیت سطح این ورق‌ها به گونه‌ای است که هیچ خط و خشی را نمی‌توانید روی آن مشاهده کنید.

برای انجام فرایند نورد و فرم‌دهی ورق از انواع روش‌ها و ماشین‌آلات کمک گرفته می‌شود. زمانی که فرم‌دهی این ورق‌ها انجام می‌شود، ممکن است به سطح آینه‌ای ورق آسیب وارد شود و شاهد یک سری خط و خش باشید که ناشی از عملیات فرم‌دهی یا جوشکاری و غیره هستند. برای حذف این آسیب‌ها می‌توان از روش‌های مختلفی بهره برد که مهم‌ترین آن‌ها شامل درجات مختلف پرداخت و پولیش‌کاری، براق‌کاری، الکترو پولیش، اسیدشویی و… می‌شوند. ورق استیل آینه ای مزایا و معایب مختلفی دارد که در ادامه چند نمونه از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

مزایای اصلی ورق استنلس استیل آینه‌ای چیست؟

ورق استیل میرور دارای مزایا و ویژگی‌های گسترده‌‌ای است؛ به همین علت استفاده از آن در مکان‌های گوناگون امکان‌پذیر است. اگر بخواهیم از نظر زیبایی‌شناسی به این ورق‌ها نگاهی بیندازیم، باید بگوییم ظاهر جذاب، خیره کننده و فوق‌العاده‌ای دارند. اگر محصول در شرایط نامساعد محیطی قرار بگیرد، می‌تواند از خود مقاومت بسیاری در برابر عوامل مختلف محیطی داشته باشد، که رطوبت زیاد یکی از آن‌ها است. اگر رطوبت محیط زیاد باشد، این ورق‌ها در برابر زنگ‌زدگی، کدر شدن و انواع خوردگی فلزات مقاومت بیشتری نسبت به سطوح مات و خش‌دار دارند.

زمانی که ورق استیل آینه ای در معرض محیط‌های با خورندگی بالا قرار می‌گیرد، تغییر رنگ نمی‌دهد و همین موضوع باعث خواهد شد همچنان کدر نشود و زیبایی خود را حفظ کند. به دلیل این ویژگی از ورق‌ استیل آینه‌ای در کاربردهای تزیینی و دکوراسیون داخلی و خارجی بهره برده می‌شود. از دوام بالای این محصولات در برابر دمای بالا نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. همچنین مقاومت خوبی در برابر خش افتادگی، ترک خوردن و شکستن دارند. تمامی این ویژگی‌ها در کنار هم جمع می‌شوند و ورق استیل آینه‌ای را تبدیل به یک انتخاب ایده‌آل در انواع کاربردهای معماری می‌کند.

خرید ورق استیل آینه ای بررسی اصلی‌ترین مزایای ورق استیل استنلس آینه‌ای

معایب فولاد ضد زنگ صیقلی آینه ای چیست؟

ورق استیل آینه ای در کنار تمام مزایا، نقاط ضعفی نیز دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید. همان‌طور که اشاره کردیم، این ورق‌ها از درخشندگی بالایی برخوردار هستند و همین ویژگی باعث خواهد شد تا برای حفظ درخشش به مراقبت و نگهداری مداوم نیاز داشته باشند. شاید اشاره کوچکی کافی باشد تا شاهد برجای‌ماندن رد انگشت روی سطح این ورق‌ها باشید (ورق استیل ضد اثر انگشت چیست؟). پس در مکان‌های عمومی و پرتردد میزان آلودگی افزایش پیدا خواهد کرد و این ورق‌ها زودتر درخشندگی خود را از دست می‌دهند.

با کاربردهای فولاد ضد زنگ آینه‌ای آشنا هستید؟

همان‌طور که اشاره کردیم خواص مطلوب این ورق استیل میرور به حدی هستند که باعث شده‌ است از آن‌ها در مکان‌های مختلف استفاده شود. اصلی‌ترین کاربرد نیز برای دکوراسیون است؛ زیرا از ظاهر زیبایی برخوردار هستند. همچنین باتوجه‌به ورق مورد استفاده، کاربردها نیز متفاوت خواهند بود. به‌عنوان‌مثال اگر ورق استیل آینه ای از نوع 304 باشد، در آن صورت می‌توان از آن در تولید مصنوعات ریز و درشت با ظاهر جذاب وحتی لوازم و محصولات بهداشتی نیز بهره برد. از کاربردهای ورق استیل میرور می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

استفاده در معماری و ساختمان‌سازی

می‌توان گفت که عمده‌ترین کاربرد این ورق‌ها به صنعت معماری، عمران و ساختمان‌سازی مربوط می‌شود. به عنوان مثال، برای تزئینات اماکن لوکس و پرزرق وبرق و حتی اماکن مذهبی این ورق‌ها مناسب‌ترین گزینه برای استفاده هستند. همچنین در سقف‌ها و دیواره‌های ساختمان‌های مدرن از این محصولات بهره برده می‌شود.

خرید ورق استیل آینه ای استفاده از ورق استنلس‌استیل میرور در ساختمان‌سازی

استفاده در صنعت پزشکی، غذایی و آرایشی

از دیگر صنایعی که از ورق‌ استیل آینه ای بهره می‌برند می‌توانیم به صنایع پزشکی، غذایی و آرایشی اشاره داشته باشیم. به‌عنوان‌مثال در صنایع آرایشی بهداشتی، برای تولید آینه‌های جیبی از این ورق‌ها استفاده می‌شود. تولید لوازم بهداشتی، کارد، چنگال، وسایل آشپزخانه و… با کمک ورق استیل میرور امکان‌پذیر است.

سایر کاربردهایی که باید بدانید

کاربردهای ورق استیل آینه ای شامل موارد دیگری نیز می‌شوند که آشنایی با آن‌ها خالی‌ازلطف نیست. در فهرست زیر می‌توانید شاهد این کاربردها باشید:

 • کشتی‌سازی و بخصوص قایق‌های تفریحی
 • صنایع خودرو و برق (انواع کاربرد ورق استیل در صنعت خودروسازی)
 • کانتینر و سیلوسازی
 • فناوری‌های پزشکی (کاربرد استیل در صنایع پزشکی)
 • صنعت ماشین‌آلات و مهندسی
 • هوافضا (فولاد ضد زنگ در صنعت هوانوردی مدرن)

آیا با انواع ورق استیل میرور آشنایی دارید؟

یکی از مباحث مهمی که باید به بررسی آن بپردازیم، انواع مختلف این ورق‌ها است. به‌طورکلی ورق استیل میرور یا آینه‌ای را می‌توان باتوجه‌به چند مشخصه ظاهری به انواع مختلفی تقسیم کرد. یکی از راه‌های تقسیم‌بندی این ورق‌ها، رنگ آنهاست. ورق استیل میرور را می‌توانید در رنگ‌های مختلف تولید کرد که به‌طورکلی شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • ورق استیل میرور نقره ای که در طراحی های مدرن بیشتر کاربرد دارد.
 • ورق استیل میرور طلایی که برای سازه هایی که طراحی لوکس دارند کاربرد دارد. همچنین در ساخت اماکن مذهبی ورق طلایی رنگ گزینه‌ی مطلوبی است.

سایر گزینه هایی که کمتر دیده می‌شوند اما اثری جذاب به یاد‌‌ماندنی در طراحی ایجاد می‌کنند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ورق استنلس‌استیل میرور مسی
 • ورق استنلس‌استیل میرور دودی
 • ورق استنلس‌استیل میرور آبی کاربنی

همچنین لازم به ذکر است ضخامت‌های مختلفی از این ورق‌ها در بازار موجود هستند که بر اساس نوع نیاز می‌توانید نسبت به خریداری آن‌ها اقدامات کنید. از رایج‌ترین ضخامت‌ها می‌توانیم به 0.4، 0.5، 0.6، 0.7، 0.8 و 1 میلی‌متر اشاره کنیم.

قیمت ورق استیل آینه ایانواع ورق استنلس‌استیل میرور یا آینه‌ای

بررسی قیمت ورق استنلس‌استیل آینه‌ای

افرادی که قصد خرید ورق استیل آینه ای را دارند، باید درباره پارامترهای فنی مربوطه آگاه باشند. یکی از مهم‌ترین پارامترها توجه به قیمت است. عوامل گوناگونی وجود دارند که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی قیمت ورق استیل آینه ای تأثیر می‌گذارند. شناسایی این پارامترها ضروری است. ضخامت یکی از پارامترها است. هرچقدر ضخامت درخواستی بیشتر باشد، به همان اندازه وزن و نهایتاً قیمت ورق استیل میرور بیشتر خواهد شد.

آلیاژ، مشخصه‌های فنی، طرح، رنگ و میزان براق بودن نیز به نوبه خود می‌توانند روی قیمت ورق استنلس استیل میرور مؤثر باشند؛ پس قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید حتماً این عوامل کلیدی را بررسی کنید و بر اساس نیاز خود بهترین گزینه خرید را انتخاب کنید. یکی از برترین مجموعه‌ها در زمینه ارائه خرید ورق استیل آینه‌ای و دیگر محصولات استیل مانند خرید لوله استیل و خرید پروفیل استیل مجموعه استیل بزرگ است. فعالیت‌های این مجموعه در حیطه بازرگانی ورق، لوله و پروفیل استنلس‌استیل و خدمات مربوطه است و در حال حاضر یکی از تخصصی‌ترین شرکت‌ها در زمینه فولاد ضد زنگ به شمار می‌رود. برای کسب اطلاعات تکمیلی‌تر می‌توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید و از وب‌سایت استیل بزرگ بازدید بفرمایید.

ورق استیل میرور نقره ای

سخن آخر

ورق استیل از جمله مواد اولیه کاریردی آلیاژهای فولاد زنگ نزن به شمار می‌رود که محصولات مختلفی با کمک آن ساخته می‌شوند. ورق استیل میرور یک نمونه از این ورق‌ها است که با بهره‌مندی از خواص بسیار مطلوب دارای کاربردهای متنوعی است. ازآنجایی‌که این ورق‌ها ظاهر زیبایی دارند و درخشش آن‌ها بسیار بالا است، پیشنهاد می‌شود از آن‌ها در طراحی و تولید مصنوعات دکوراتیو بهره برد.

امروزه در معماری و ساختمان‌سازی می‌توانید شاهد استفاده گسترده‌ای از این محصول باشید. همچنین ورق استیل آینه ای را می‌توانید در انواع گوناگونی مشاهده کنید. ورق استیل میرور نقره‌ای یک نمونه از آن‌ها است. اگر قصد خرید این محصولات را دارید، باید قبل از هر چیزی درباره قیمت به‌روز اطلاعات کسب کنید. کارشناسان استیل بزرگ با اشراف به دامنه گسترده محصولات استیل شما را در انتخاب بهترین و به صرفه ترین گزینه راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *